Digiturvalisuse mängud Püünsi Koolis

13. aprill

12.aprillil viidi 3. ja 5.klasside õpilastele läbi digiturvalisuse mängude töötuba.

Digiturvalisuse mängude eesmärk on õpetada lastele internetis ohutult tegutsema läbi lõbusate meeskonnamängude sealjuures nutiseadmeid kasutamata. Mängude kaudu saavad lapsed vajaliku info oma lemmikkeskondade toimimise põhimõtete, ohtude ja võimaluste kohta selleks, et nad oskaksid internetis riske ära tunda ning nendega iseseisvalt hakkama saada. Õppimine toimus läbi lõbusate liikumis- ja rollimängude ning kindlasti sai selgemaks, kuidas digiruumis turvaliselt käituda ning miks on telefoni nii raske käest ära panna. Töötoas käsitletavad teemad olid:

kahjulik ja kiuslik internetisuhtlus; loata pildistamine, filmimine ning privaatse info jagamine internetis; valeinfo tunnused ja internetis nähtu kriitiline hindamine.

Suured tänud juhendaja Triinule, kes kiiresti leidis õpilastega ühise keele ning suutis ka tagasihoidlikumad õpilased mängudesse kaasta. Mängud olid põnevad, lapsi motiveerivad ning koostööle kutsuvad.

Oli vajalik ja õpetlik kohtumine, tänavad nii õpilased kui õpetajad!